Історія табору
Серед казкової природи в селі Репужинці і розташувався з ініціативи тодішнього завідуючого кафедри (1958 р. ) фізичного вихованя Констянтина Володимировича Мирнова спортивно-оздоровчий табір Буковинського державного медичного університету на 250 відпочиваючих.
Місце для розташування табору було вибране не випадково. З розповідей старожилів с. Репуженці до 1939 року по річці Дністер проходив кордон між Польщею та Румунією і на місці теперішнього спортивно-оздоровчого табору ще тоді розгорталася військова прикордонна частина яка контролювала міст, що з’єднував Польщу та Румунію.
Після Великої Вітчизняної війни на даній території осіла радянська військова частина, яка функціонувала до 1955 року. На місці теперішнього медичного пункту було КПП даної частини. Ліворуч нього була розташована їдальня, дещо нижче-розміщувалися солдатські казарми.
Вперше табір прийняв на відпочинок студентів і співробітників тодішнього Чернівецького медінституту в 1958 році. Розміщались відпочиваючі тільки в наметах, і лише їдальня була облаштована в дерев'яному будинку.
На початку 60-х років з ініціативи ректора інституту Олексія Дем'яновича Юхимця для відпочиваючих були побудовані різного типу цегляні, дерев'яні котеджі, які забезпечували комфортні умови розміщення студентів групами (по 2-4 особи), або сім'ями (по 1-2 сім'ї), павільйони для настільних ігор, літній театр, спортивні майданчики. Табір будували трудові загони студентів, кожного літа, починаючи з1962-63 років.
Керівництво та члени Ради спортивно - оздоровчого табору Чернівецького медінституту в 1958році.
В першому ряду сидять в центрі:начальник табору К.В.Миронов, справа від нього шеф - повар І.Р.Свинобой, зліва повар В.М.Сафратюк , зліва старший повар, музикальний керівник В.А.Альков , студент В.М.Курцяк (з баяном).
Послугами табору були:
- різноманітні екскурсійні маршрути;
- душова;
- цікаві заходи культурно-масового,спортивно-оздоровчого характеру;
- прогулянки на катері;
- спортивні та ігрові майданчики;
- театр та літній кінотеатр;
- їдальня;
- бібліотека.
У 1989 році табір відпочинку перестав працювати через відсутність належного фінансового забезпечення. З 1998 року з ініціативи ректора Пішака Василя Павловича під керівництвом декана Бойчука Тараса Миколайовича та заступника ректора з адміністративно господарської роботи Скринчука Петра Корнійовича розпочалися роботи по відновленню оздоровчого табору. В цей період будуються нові цегляні будинки, розвивається інфраструктура табору. Першим директором відновленого оздоровчого табору був Ю.О. Рандюк, який зробив чимало для табору. За часів його керівництва було відновлено водопостачання, спортивні майданчики: на яких встигли вирости майже десятилітні дерева, збудовано конюшню, придбано двох коней, автомобіль УАЗ, відреставровано душові, вбиральні. Відреставровано і оббито вагонкою всі студентські будиночки. Збудовано сауну з басейном, відновлено славнозвісну кухню. Завдяки мудрому керівництву ректора Пішака В.П. і наполегливій організаторській роботі директора Рандюка Ю.О., спортивно-оздоровчий табір відродився і розпочав новий відлік часу у своєму існуванні. Хотілося б відмітити тих працівників табору, які не кинули його у скрутні часи і зберегли те, що можна було зберегти в таборі – Марію Дмитрівну Голінату, Степана Васильовича Голінатія. В подальшому табір очолювали Г.П. Пан, І.В. Іванский, П.М. Скорейко.
За часів керівництва П.М. Скорейко збудовано і освячено капличку, яка і досі вважається однією з найкращих споруд табору.
З 2007 року директором спортивно-оздоровчого табору Товкач Ю.В. Нині спортивно-оздоровчий табір відпочинку Буковинського державного медичного університету - найкращий спортивно-оздоровчий табір в Застанівському р-ні. З 2008 по 2011 рр. на території табору з допомогою студентів збудовано три нових будиночка сучасного типу.
На базі відпочинку створено всі умови для дозвілля та відпочинку: є спортивні майданчики, футбольне поле, яке розташоване від бази в межах 200 метрів, де організовують змагання між факультетами, студентами і викладачами.
Щороку на території табору з 2007 року проводяться бали знайомств між студентами різних факультетів, різноманітні змагання, конкурси, дискотеки, вечори відпочинку.
Територія озеленена фруктовим садом, декоративними кущами, квітниками, газонами. На подвір'ї бази надзвичайно багато лікарських і різних декоративних рослин, в зв'язку з цим кожного літа на території табору проводиться виробнича практика студентів фармацевтів, клінічних фармацевтів: в кількості 60 чоловік на один заїзд. Протягом двох тижнів студенти оздоровлюються в екологічно чистому районі біля річки, з мальовничими пейзажами, хорошими умовами проживання і проводять збір гербарію.
З ініціативи ректора і за підтримки студентських будівельних загонів у 2009 році створено кімнати з поліпшеними умовами (в кімнаті гаряча і холодна вода, душ, туалет, телевізор) куточок відпочинку з ангелом охоронцем. Відновлено літній театр танцювальний майданчик.
Навчання в університеті дозволяє не тільки здобути фах лікаря, відкриває чарівний світ науки та знань, а також дає все для того, щоб студентські роки промайнули з радістю та приємними згадками про спортивні досягнення, подорожі, а також загалом веселими хвилинами у спортивно - оздоровчому таборі відпочинку "Здоров'я" на березі мальовничого Дністра.
Традиційно на базі відпочинку «Здоров’я» медико-психологічним центром Буковинського державного медичного університету проводяться психологічні інтенсиви, які запрошують всіх бажаючих. На інтенсивах представлені найкращі українські та закордонні тренери, різноманітні напрямки психотерапії, тренінги, психологічні ігри, майстер-класи; перевірена можливість знайти друзів, колег та партнерів, цікаве та веселе дозвілля.
На території спортивно - оздоровчого табору відпочинку розташована і постійно діє капличка яка відноситься до Покровської церкви села Репужинці.
Перша церква (Покровська) у селі була збудована тоді, як у ньому налічувалось 25 дворів і освячена 1791 року. Легенда розповідає, що на Великдень під час освячення кошиків і відправи служби Божої на село налетіли турки і прямо біля святині здійснили криваву розправу з жителями села. На території церкви є десяток хрестів, які вказують на місце поховання священиків, а також є склеп пам'ятка готичного стилю. Покровська церква є унікальною пам’яткою архітектури, яка має глибокі першовитоки, які підкреслюють дуже раннє проникнення православ’я на терени Буковини. Протягом всього існування церква не зазнавала особливих змін. Перероблявся лише інтер’єр. Так після Першої світової війни образи у підрамниках, яким було 50-70 років замінили більш «православнішими». Серед цінних експонатів, які знаходяться в церкві можна побачити унікальні предмети та книги. Євангеліє, видане 1546 року латинською мовою, зберігається у вівтарі церкви.